Kurs Pośrednik Nieruchomości skierowany jest do osób, które chcą zdobyć wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu pośrednika w obrocie nieruchomości (agenta nieruchomości).

Ukończenie kursu oraz zdanie egzaminu upoważnia uczestnika do uzyskania licencji Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (PFRN).

Każda z osób kończących kurs zdobędzie kompetencje potrzebne do tworzenia, utrzymywania i rozwoju relacji z klientem, opartych na skutecznej komunikacji i stosowaniu strategii zarządzania relacjami. Ponadto pozyska umiejętność interpretacji kluczowych przepisów prawnych dotyczących zagadnień nieruchomości. W ramach kursu położymy również nacisk na zagadnienia techniczne i ekonomiczne, których opanowanie pozwoli przeprowadzać transakcje na rynku nieruchomości w sposób skuteczny i bezpieczny.

Czego nauczysz się podczas kursu Pośrednik Nieruchomości?

 • dowiesz się skąd pozyskiwać informacje o nieruchomościach i jak sprawdzić ich stan prawny;
 • zdobędziesz wiedzę na temat ksiąg wieczystych, rodzajów praw do nieruchomości, obowiązujących opłat i podatków;
 • zdobędziesz umiejętność interpretacji kluczowych przepisów prawnych związanych z rynkiem nieruchomości;
 • poznasz techniki i metody pozyskiwania klientów;
 • dowiesz się jak konstruować umowę pośrednictwa, w tym umowę z klauzulą wyłączności;
 • poznasz techniki Home Stagingu, które pomogą przygotować nieruchomość do szybkiej i zyskownej sprzedaży lub wynajmu;
 • nauczysz się technik sprzedaży oraz negocjacji z klientem;
 • dowiesz się jak krok po kroku przeprowadzać bezpieczne transakcje na rynku nieruchomości;
 • nauczysz się jak analizować sytuację na rynku nieruchomości;

Kurs Pośrednik Nieruchomości – program

Program kursu na licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami stworzony został przez Komisję Edukacji Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości na bazie profili kompetencyjnych opracowanych przez Europejską Radę Nieruchomości – CEPI z siedzibą w Brukseli.

Program kursu, którego organizacją i realizacją zajmuje się Korporacja „SEDPOL” Sp. z o.o. Instytut Edukacji Europejskiej wspólnie ze Stowarzyszeniem Specjalistów Rynku Nieruchomości „POLONIA” w Warszawie, wykracza ponad minimum wykładów i ćwiczeń ustalane przez Polską Federację Rynku Nieruchomości. 

Szczegółowy program kursu dostępny na prośbę uczestnika.

Jak uzyskać licencję PFRN?

Aby uzyskać licencję Pośrednika Nieruchomości Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (najstarszej i najbardziej rozpoznawalnej organizacji zrzeszającej specjalistów rynku nieruchomości w Polsce), należy po ukończeniu kursu zdać egzamin testowy organizowany przez Stowarzyszenie SSRN “POLONIA”.

Co zyskasz dzięki licencji PFRN?

Dane osób posiadających licencję PFRN umieszczane są w Centralnym Rejestrze Pośredników Nieruchomości, dzięki czemu zyskasz większą wiarygodność w oczach swoich klientów.

Kto może uczestniczyć w kursie na Agenta Nieruchomości?

Kurs Pośrednik Nieruchomości skierowany jest do osób, które posiadają co najmniej wykształcenie średnie. Nie wymagamy żadnej specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia. Wszystkiego co jest potrzebne do uzyskania licencji PFRN dowiesz się na naszym kursie.

Organizacja zajęć:

– zajęcia w ramach kursu odbywają się w weekendy w formie online w godzinach maksymalnie od 9:00 do 17:00

– część zajęć (do 40%) realizowana jest w formie e-learningu – słuchacze otrzymują dostęp do materiałów szkoleniowych w formie elektronicznej, które mogą studiować w dowolnym dla siebie czasie bez konieczności wychodzenia z domu.

UWAGA! Zajęcia online realizowane są w trybie „na żywo” dzięki czemu każdy z uczestników będzie miał możliwość zadawania pytań oraz dyskusji z trenerem i pozostałymi uczestnikami tak jak ma to miejsce w przypadku szkoleń stacjonarnych. 

Aby wziąć udział w szkoleniu online, nie potrzebują Państwo zaawansowanego oprogramowania ani sprzętu. Wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu oraz głośniki i mikrofon.

Egzamin kończący kurs odbywa się w trybie online.

Główne zalety e-learningu

Oszczędność czasu

szkolenia realizowane są w dowolnie wybranym przez Państwa miejscu i okresie, jedyne czego Państwo potrzebują to dostęp do łącza internetowego

Oszczędność pieniędzy

brak dodatkowych kosztów wynikających z dojazdów, noclegów i wyżywienia

Nieograniczony dostęp do materiałów

mają Państwo nieograniczony dostęp do materiałów szkoleniowych co umożliwia lepsze ich zrozumienie i przyswojenie.
 

Kurs Pośrednik Nieruchomości – terminy:

 • KP/G-4/24 od 23.06.2024 do 06.10.2024 (Kurs i egzamin końcowy odbywają się w trybie online).
 • KP/G-5/24 od 28.09.2024 do 24.11.2024 (Kurs i egzamin końcowy odbywają się w trybie online).

Koszt uczestnictwa: 

Koszt uczestnictwa w kursie na licencję Pośrednika wynosi 1890 zł (w tym I rata 890 zł płatna przed rozpoczęciem kursu).

Opłatę kierujemy na konto: 81 1020 1127 0000 1602 0008 3709

Osoby, które chcą uzyskać licencję Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, muszą również uiścić dodatkową opłatę za egzamin w wysokości 430 zł, wpłacając ją na konto: Bank PKO BP nr konta: 11 1020 1013 0000 0202 0003 1807

Zniżka na kurs Zarządcy Nieruchomości!

Zapisz się na dwa kursy równocześnie – Pośrednika i Zarządcy Nieruchomości – i skorzystaj z atrakcyjnej zniżki!

Przy zapisie na oba kursy, drugi z nich oferujemy w specjalnej, obniżonej cenie tylko 1290 zł (w tym I rata 490 zł płatna przed rozpoczęciem kursu). Koszt drugiego egzaminu wynosi 430 zł.

Jak zapisać się na kurs Pośrednika Nieruchomości?

Aby zapisać się na szkolenie prosimy o przesłanie na adres biuro@ssrn-polonia.eu

Prosimy również o dokonanie wpłaty I raty za każdy z kursów na konto nr 81 1020 1127 0000 1602 0008 3709 z dopiskiem “opłata na kurs pośrednika” lub “opłata na kurs zarządcy”.

Dodatkowe informacje

biuro@ssrn-polonia.eu

tel. (22) 416 75 73 lub 660 460 398


Masz pytania? Skontaktuj się z nami